2007 – 2017

Spoštovane gasilke, gasilci, mladi gasilci ter vsi prijatelji gasilstva!

Sto deset letnica Prostovoljnega gasilskega društva Godovič  je priložnost, ko se ozremo nazaj na prehojeno pot. Ob tej priložnosti bi želel izpostaviti dogajanje v zadnjih 10-ih letih.

Prav gotovo se boste spomnili, kdaj in kje ste sodelovali, bili zraven ali nas opazovali. Delo gasilcev je popolnoma prostovoljno. Biti gasilec pomeni biti vedno pripravljen pomagati ob kakršni koli nesreči, imeti veselje do dela pri gasilstvu, prosti čas nameniti izobraževanju in usposabljanju na vajah ter vzdrževanju opreme.

Zadnje desetletje ni skoparilo z naravnimi nesrečami. Prizadeli so nas žledolom, poplave, kakor tudi požari in druge nesreče. V vseh primerih smo opravili svoje poslanstvo.

Zahvaljujoč posluhu občine, GZI, kakor tudi donatorjem, smo uspeli izobraziti in opremiti operativno ekipo, ki je sposobna posredovanja v vsaki situaciji.

S skrbno investicijsko politiko smo uspeli rekonstruirati sejno sobo, ki je pridobila večnamensko uporabno vrednost in jo poleg nas koristi tudi KS.

Posodobili smo vozni park, saj smo zamenjali dotrajan kombi z novim.

Zelo veliko energije in časa pa smo vložili v urejanje lastništva doma in v pridobitev zemljišč v okolici.

V letošnjem letu smo pridobili gradbeno dovoljenje za rekonstrukcijo gasilskega doma in že pričeli z deli.

Zelo smo ponosni, da imamo poleg operativne ekipe zelo aktivno tudi mladino, ženske in veterane.

Ob tej priložnosti bi se lepo zahvalil vsem krajanom Godoviča in donatorjem za denarne in materialne prispevke. Občini Idrija, KS Godovič, GZ Idrija, sosednjim društvom in delovnim organizacijam v Godoviču pa se zahvaljujem za dobro sodelovanje in želim, da tako v prihodnje tudi ostane.

Vsem gasilcem čestitam ob častitljivem jubileju in želim, da bi še naprej z veseljem sodelovali pri razvoju našega društva.

Na pomoč!

Pripravil: Marjan Brenčič