Dan odprtih vrat ~ 25.8.2019

Letos smo za krajane pripravili že drugi dan odprtih vrat našega gasilskega društva. Prirejanje dneva odprtih vrat je namenjeno popularizaciji gasilstva v kraju kot tudi ozaveščanju in izobraževanju krajanov o možnih nevarnostih ter kako ravnati v primeru pojavitve le-te.

V ta namen smo priredili sledeče delavnice:

1. Prva pomoč in prikaz delovanja defibrilatorja (AED) ter prikaz temeljnih postopkov oživljanja ob njegovi uporabi.
  2. Preventivno čiščenje dimnikov in kurilnih naprav.
  3. Predstavitev opreme društva.
  4. Likovna ustvarjalna delavnica za najmlajše.
  5. Družinsko tekmovanje na poligonu za družine.
  6. Voden ogled gasilnega doma v gradnji.
  7. Možnost nakupa gasilnega aparata in servis.

Ob koncu smo pripravili tudi simulacijo požara v stanovanjski hiši v pomanjšanjem merilu.

Na prireditvi smo pobirali tudi prostovljne prispevke za izdelavo tlaka v drugi garaži. Vsem se iskreno zahvaljujemo za dar!

Ta dar nam v času gradnje še toliko več pomeni, saj bo z vašo pomočjo gasilsko društvo hitreje dobilo urejene dodatne prostore za delovanje operativnih enot kot tudi kraj sčasoma pridobil večnamenske prostore v zgornjem delu gasilnega doma.
Hvala še enkrat in se vidimo prihodnje leto!

Upravni odbor PGD Godovič